sobota, 1 września 2012

Sposób na małpiarzy czyli BANANOWIEC na szybko

To jedno z naszych sztandarowych ciast, kiedy trzeba szybko zrobić słodki deser dla naszych chłopów-łasuchów. Za pamiętnych czasów, kiedy żadnej nie chciało ruszyć się tyłka do sklepu po galaretkę cytrynową, postanowiłyśmy ukręcić bananowca z galaretką truskawkową - od razu mówię, jeśli macie bujną wyobraźnię to nie polecam - ciasto przypomina wtedy bardzo tanią, słabo oddzieloną od krwi mielonkę :D Choć z drugiej strony, myślę, że jeszcze kiedyś wykorzystam ten patent :P
Przepis jest prosty jak konstrukcja cepa, a jak jeszcze znajdziecie banany na promocji to nawet nie poczujecie, że z Waszej kieszeni coś ubyło.

Skład:

5 bananów + 1 banan do dekoracji ( jeśli wiecie, że się nie pohamujecie z podjadaniem, jak np. ja, to od razu kupcie więcej  )
2 galaretki cytrynowe
2 dowolne galaretki na wierzch, ja preferuję truskawkową dla kontrastu
1 kostka masła najlepiej roślinnego
1 paczka okrągłych biszkoptów
1-2 żółtka ( można z nich zrezygnować )

Przygotowanie:

Rozpuszczamy galaretki mające służyć do zalania wierzchu zgodnie z zaleceniem producenta, ok. 250 ml odlewamy na osobną miseczkę, maczamy w niej biszkopty i układamy na spodzie dużej tortownicy ( dobrze jest uprzednio wyłożyć ją folią spożywczą ). 2 galaretki cytrynowe rozpuszczamy w 2,5 szklanki wody i lekko studzimy. Masło ucieramy z żółtkami na puch, następnie dodajemy pokrojone banany ( nie trzeba ich wcześniej ugniatać, mikser zrobi to za nas ), gdy składniki dobrze się połączą wlewamy cytrynową galaretkę i dokładnie mieszamy. Masę wylewamy na biszkopty i wkładamy do lodówki, po ok. 30 minutach powinna być już stężała. Na wierzch stężałej masy, układamy plastry banana i zalewamy galaretką truskawkową. Ostawiamy do zastygnięcia.
Deser może stać w lodówce kilka dni, jednak nie sądzę, żeby u kogoś tyle wytrzymał. Nie trzeba dodawać cukru, ponieważ nabiera słodyczy dzięki bananom i galaretce, sprawdza się szczególnie gdy banany stoją po 2 zł, a cukier po piątaku :P

Kaczka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...